Елица Тодорова стана втора на Балканите по крос кънтри

2019-11-12 13:58

Местната лекоатлетка Елица Тодорова представи България на престижно състезание. На 9 ноември в Беране, Черна гора се проведе 63-ото издание на балканския шампионат по крос кънтри. Там Елица показа класа и отлична подготовка и стана вицешампион като грабна сребърен медал при девойките старша възраст.

Във ветровито време на трасето до бившето военно летище, Елица пребори конкуренция от над 30 девойки в нейната категория. Тодорова беше в челото на групата в надпреварата на 4 км и финишира за 14 минути и 15 секунди. Тя отстъпи само на Сила Ергун от Турция и то само с 4 секунди разлика.  Националният ни отбор, в който Елица е включена за състезанието, стана трети на Балканите.

В състезанието по крос кънтри в Черна гора взеха участие около 150 атлети от 15 страни.

Равносметката от състезанието е, че българските атлети завоюваха балканска отборна титла при мъжете, два индивидуални сребърни медала и трето място в отборното класиране при жените.

Добавена от: Александър Илиев - Сандото Източник: Средногорие - Медия