Ръководство и служители на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението” продължават инициативата си за провеждане на демонстрационни мероприятия за най-малките жители на общините от Средногорието.
След посещенията в детските градини в Чавдар, Мирково и Челопеч, днес пожарникарите направиха демонстрация пред малчуганите от детска градина „Слънце” и нейния филиал в град Златица.
В сутрешните часове малките слънчица видяха техниката и екипировката на пожарникарите, които бяха ръководени от началника на районната служба в Пирдоп Ненко Миков. Специално за „Средногорие Медия” Миков сподели, че пожарникарите посрещат празника си и с малко тъга, защото се разделят с двама дългогодишни колеги, които излизат в заслужена пенсия. Той им благодари сърдечно за отдадеността и себераздаването през годините.
/интервю Миков/
Миков приветства децата и техните преподаватели. Разказа им за професията пожарникар и предупреди малчуганите да бъдат внимателни и да не си играят с кибрит. Атракция за децата беше възможността да разгледат специалния автомобил отвътре и да се докоснат до оборудването. Най-много емоции у децата предизвика възможността да бъдат малки огнеборци. Със съдействието на пожарникарите малчуганите гасиха въображаем огън. В края на демонстрацията малчуганите чуха специалния звуков сигнал на пожарната кола и всички се снимаха за спомен.
Последва подобна демонстрация и във филиала на детската градина в Златица – бившата „Вяра, Надежда, Любов”. Там началникът също предупреди децата за опасностите от играта с огън и разказа за работата на службата. Някои малчугани дори задаваха въпроси. Децата също имаха възможността да се качат в пожарната кола, да сложат каска и да пуснат водата от противопожарния маркуч.
Инициативата на пожарникарите продължава и в други населени места.